Ēnu diena 2022 mērniecībā

Aprīļa sākumā aizvadīta Ēnu diena, kurā šogad jauniešiem bija iespēja ēnot mērniekus un iepazīties ar mērnieka ikdienas pienākumiem.

Ar Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācijas biedru SIA “Latvijasmērnieks.lv”, SIA “PARNAS, Kompānija Pro” un Latvijas Lauksaimniecības universitātes atbalstu kopā tika piedāvātas 17 vakances, kur uz katru no tām varēja pieteikties līdz 4 dalībniekiem.

Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācijas piedāvātajām vakancēm pieteicās 14 ēnas. Visaktīvākie šoreiz bija Rēzeknes skolēni un pieteikšanās SIA “Latvijasmērnieks.lv” Rēzeknes biroja mērnieku ēnošanai tika slēgta nesagaidot pieteikšanās termiņa beigas.

Kopā mērnieki tika ēnoti sešos mērniecības birojos visā Latvijā. 

Ēnas tika iepazīstinātas gan ar mērnieka veiktajiem lauka darbiemn, gan datu apstrādi, gan arī praktiskām iemaņām plānu zīmēšanā. Jaunieši pauduši prieku par sniegto iespēju un atzinuši, ka redzējuši to, ko vēlējās ieraudzīt.

Ēnu diena norisinājās atbilstoši mērnieku ikdienai, kura mēdz būt neparedzama un pārsteigumu pilna. Tā, piemēram, jau no paša rīta pārsteidza laika apstākļi, jo pa nakti bija snidzis sniegs un no rīta izveidojusies sniega kārta. Tas ietekmēja gan ēnu nokļūšanu līdz mērniecības birojiem, gan došanos dabā (uz lauka).

Zināmu prieku skolēniem radīja dažādi starpgadījumi, piemēram, vienā no birojiem mērniece izbraukusi ar ēnam uz robežu apsekošanu, kur kāda no pierobežniecēm sākusi filmēt mērniekus un solījusies izsaukt policiju. 

Citā birojā ēna, kura brīvajā laikā nodarbojas ar orientēšanās sportu, bijusi sajūsmā par plānu zīmēšanu. 

Vēl kādā birojā mērnieks teicis  – ka ēna nerunājot, laikam būšot nosalis…:-)

Savukārt, viena no ēnām, kura svārstījās starp meža inženieri un mērnieku kā nākotnes profesiju, pēc darba ar mērniecības instrumentiem teikusi, ka mērnieki drīz tikšoties ar viņu, kā jauno kolēģi.

Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija priecājas par jauniešu izrādīto interesi par mērnieka profesiju un biedru atsaucību ēnu uzņemšanā.